Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Астрономи дізналися, що два супутники Урану зіткнуться один з одним через мільйон років


Опубликованно 05.12.2017 01:10

Астрономи дізналися, що два супутники Урану зіткнуться один з одним через мільйон років

Американські астрономи показали, що Крессида і Дездемона, два супутники Урану, зіткнуться один з одним. Препринт дослідження доступний на сайті arXiv.org і прийнята до публікації в The Astronomical Journal, повідомляє New Scientist.

Зіткнення лун повинно відбутися приблизно через мільйон років. В даний час їх орбіти віддалені один від одного всього на 900 кілометрів.

До таких висновків автори прийшли, оцінивши масу і щільність (близько 0,86 грама на кубічний сантиметр) Крессіди, а також змоделювавши її рух за кілька мільйонів років. Вчені вважають, що в минулому Крессида і Дездемона могли стикатися один з одним або іншими небесними тілами, на що вказують два дифузних пилової хмари, що знаходяться поблизу супутників.

Місяця відкриті в січні 1986 року по знімках зі станції Voyager 2. Супутники неправильної форми в поперечнику не перевищують 90 кілометрів.

Вперше про можливість зіткнення Крессіди і Дездемони стало відомо в 1997 році, проведені тоді оцінки вказували, що катастрофа відбудеться через 4-100 мільйонів років. Також повинні зіткнутися, наприклад, Купідон і Белінда, два інших супутника Урану. Фахівці вважають, що кільцева система планети сформувалася в результаті безлічі зіткнень його різних лун.

Теги: зіткнення супутників Урану, супутники Урану зіткнуться, рядки зіткнення супутників Урану


banner14

Категория: Общество

Астрономи дізналися, що два супутники Урану зіткнуться один з одним через мільйон років


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.