Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Вчені розповіли, яким чином у Всесвіті сформувалися запаси золота і урану


Опубликованно 02.12.2017 01:20

Вчені розповіли, яким чином у Всесвіті сформувалися запаси золота і урану

Вчені заявили про те, що всі поклади золота, урану та інших важких металів могли з\'явитися не всередині наднових, а завдяки примордиальным чорним дірам в далекому минулому Всесвіту. Висновки дослідників опубліковані в журналі Physical Review Letters, як пише "ZN,UA".

Після Великого вибуху у Всесвіті існували тільки три елементи — водень, гелій і слідові кількості літію. Проте через 300 мільйонів років, коли з\'явилися перші зірки, почали з\'являтися більш важкі елементи, народжені в ході термоядерних реакцій у надрах світил.

Сьогодні вчені вважають, що всі елементи важче заліза, у тому числі золото, уран, а також інші важкі та рідкісноземельні метали, виникли здебільшого в результаті вибухів наднових, так як температура і тиск всередині зірок занадто низькі для їх швидкого формування.

Тепер же вчені заявили про те, що в цьому процесі могли бути замішані примордиальные чорні діри - невеликі аналоги "звичайних" чорних дір зоряної маси, що виникали в перші миті життя Всесвіту з особливо щільних скупчень темної матерії.

Аналізуючи різні сценарії взаємодій примордиальных чорних дір та інших об\'єктів, що існували в ранній Всесвіту, вчені звернули увагу на те, що вони будуть вкрай незвичайним чином впливати на поведінку пульсарів, розкручуючи їх до таких швидкостей, що вони почнуть розпадатися на частини. Це буде відбуватися з однієї простої причини – потрапляючи в центр пульсара, примордиальная чорна діра буде поступово "виїдати" його зсередини, поступово зменшуючи розміри вигорілої зірки.

Згідно з законами фізики, зменшення її радіуса буде приводити до того, що швидкість обертання пульсара буде різко зростати. В кінцевому підсумку вона досягне таких значень, що зовнішні шари нейтронної зірки почнуть відриватися від її поверхні і будуть періодично виходити у відкритий космос.

У свою чергу, екзотична матерія нейтронної зірки, що володіє надвисокою щільністю і повністю складається з нейтронів, стане нестабільною після подібного "катапультування" і почне перетворюватися на "звичайну" матерію, в тому числі і в атоми важких елементів.

Подібний сценарій найкраще пояснює те, чому золото та інші важкі речовини формуються сьогодні незвично повільно – майже всі або навіть всі примордиальные чорні діри повинні були зникнути в перші доби життя Всесвіту.


banner14

Категория: Общество

Вчені розповіли, яким чином у Всесвіті сформувалися запаси золота і урану


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.