Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Сонячній системі загрожує поява другої зірки і "кометний дощ" (відео)


Опубликованно 30.11.2017 01:10

Сонячній системі загрожує поява другої зірки і

Місія Gaia Європейського космічного агентства виявила, що деякі зірки в галактиці можуть зблизитися з нашим Сонцем достатньо, щоб викликати гравітаційне обурення в хмарі Оорта – гіпотетичної віддаленої області Сонячної системи, яку вважають джерелом довгоперіодичних комет.

Як повідомляє ESA, після цього всередину Сонячної системи кинуться комети і астероїди, які можуть загрожувати Землі. Найнебезпечніше таке зближення можливо через 1,3 мільйона років – коли гравітаційні межі Сонячної системи увійде помаранчевий карлик Gliese 710.

Сонячна система рухається по галактиці, бо "зіткнення" з іншими зірками неминучі, хоч під цим варто розуміти зближення на багато трильйонів кілометрів. Гравітація зірок, які проходять поблизу хмари Оорта, може порушити орбіти знаходяться там комет, втягуючи їх у внутрішню Сонячну систему.

Хоча вважається, що це явище викликає поява в нашому небі раз у сто або тисячу років деяких комет, це також може викликати зіткнення комети з Землею чи іншими планетами.

Зірка повинна наблизиться приблизно на 60 трильйонів кілометрів, перш ніж вона почне впливати на хмару Оорта, яка знаходиться в 15 трильйонів кілометрів від Сонця.

Астрономи виявили 97 зірок, які пройдуть в межах 150 трильйонів кілометрів, а 16 – в межах 60 трильйонів кілометрів.

Особливо близько буде зірка Gliese 710. Через 1,3 мільйона років її траєкторія проляже всього 2.3 трлн. км або близько 16 000 відстаней між Землею і Сонцем, а також через хмару Оорта.

Теги: кометний дощ, друге сонце


banner14

Категория: Общество

Сонячній системі загрожує поява другої зірки і "кометний дощ" (відео)


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.