Сонячній системі загрожує поява другої зірки і "кометний дощ" (відео)
Опубликованно 30.11.2017 01:10
Місія Gaia Європейського космічного агентства виявила, що деякі зірки в галактиці можуть зблизитися з нашим Сонцем достатньо, щоб викликати гравітаційне обурення в хмарі Оорта – гіпотетичної віддаленої області Сонячної системи, яку вважають джерелом довгоперіодичних комет.
Як повідомляє ESA, після цього всередину Сонячної системи кинуться комети і астероїди, які можуть загрожувати Землі. Найнебезпечніше таке зближення можливо через 1,3 мільйона років – коли гравітаційні межі Сонячної системи увійде помаранчевий карлик Gliese 710.
Сонячна система рухається по галактиці, бо "зіткнення" з іншими зірками неминучі, хоч під цим варто розуміти зближення на багато трильйонів кілометрів. Гравітація зірок, які проходять поблизу хмари Оорта, може порушити орбіти знаходяться там комет, втягуючи їх у внутрішню Сонячну систему.
Хоча вважається, що це явище викликає поява в нашому небі раз у сто або тисячу років деяких комет, це також може викликати зіткнення комети з Землею чи іншими планетами.
Зірка повинна наблизиться приблизно на 60 трильйонів кілометрів, перш ніж вона почне впливати на хмару Оорта, яка знаходиться в 15 трильйонів кілометрів від Сонця.
Астрономи виявили 97 зірок, які пройдуть в межах 150 трильйонів кілометрів, а 16 – в межах 60 трильйонів кілометрів.
Особливо близько буде зірка Gliese 710. Через 1,3 мільйона років її траєкторія проляже всього 2.3 трлн. км або близько 16 000 відстаней між Землею і Сонцем, а також через хмару Оорта.
Теги: кометний дощ, друге сонце
Категория: Общество
Сонячній системі загрожує поява другої зірки і "кометний дощ" (відео)