Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Дослідження показало, що динозаври відкладали кольорові яйця


Опубликованно 08.11.2017 04:30

Дослідження показало, що динозаври відкладали кольорові яйця

Птицеподобный динозавра, що жив на території сучасного Китаю 145-65 мільйонів років тому, відкладав блакитно-зелені яйця, виявили вчені. Це перші дані про колір яєць динозаврів. Інформація була опублікована в журналі PeerJ, як повідомляє "Газета.ру".

Виявлені вченими яйця належали маленькому коротконосому овирапториду Heyuannia huangi, жив в верхнемеловой епохи на території сучасного Китаю. Раніше дослідники вже знаходили у великій кількості яйця, відкладені представниками цього виду, але на яйця зі збереженою пігментацією натрапили вперше.

Команда припустила що яйця могли забарвитися від відкладень, в яких знаходилися, але аналіз не виявив у них ніяких цветообразующих сполук. В шкаралупі містився пігмент білівердин, який і відповідав за забарвлення. Враховуючи, що білівердин вразливий до вологи і за час перебування яєць у відкладах міг вимитися з шкаралупи, яйця спочатку повинні були мати досить яскраве забарвлення.

Знахідка свідчить про те, що пігментація яєць у динозаврів з\'явилася набагато раніше, ніж передбачалося раніше, відзначають дослідники. Можливо, це сталося одночасно з розвитком гніздування, коли динозаври перестали закопувати яйця в землю і залишали їх частково на поверхні.

Теги: кольорові яйця динозаврів, динозаври відкладали кольорові яйця


banner14

Категория: Общество

Дослідження показало, що динозаври відкладали кольорові яйця


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.