Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2020 році?Реклама


Опубликованно 30.07.2020 00:55

Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2020 році?Реклама

В Україні чимало будівель і споруд, які можна віднести до самовільного будівництва. Це означає, що багато власників об\'єктів нерухомості не мають повного пакету дозвільних документів на своє майно, тому не можуть вважатися повноправними власниками.

Якщо Ви до цих пір не привели в порядок документацію на свій будинок або гараж, то варто зайнятися цим прямо сьогодні!

Рекомендуємо звернутися в експертну сервіс DOZVIL за допомогою кваліфікованих фахівців, здатних допомогти вирішити Вашу проблему.Які бувають типи самобудів?

Сьогодні в Україні можна виділити кілька типів самовільного будівництва об\'єктів нерухомості:зведені на ділянках, які не призначені для будівництва;побудовані без наявності відповідних дозвільних документів на будівництво і не мають дозволу на експлуатацію;зведені з порушенням будівельних норм і правил.

Зміна первісного будівельного проекту шляхом реконструкції може бути віднесено самочинного будівництва.

Якщо Ваш об\'єкт нерухомості відповідає хоча б одному із зазначених типів, можна говорити про наявність самовільного будівництва. Щоб зареєструвати право власності згідно з чинним законодавством, необхідно привести документи в порядок.Як узаконити самовільне будівництво?

Будь зведений об\'єкт нерухомості повинен бути належним чином оформлений, в іншому випадку він буде вважатися самовільним будівництвом. Як узаконити самобуд? Для цього необхідно скористатися однією з наступних процедур:

1. Оформлення будинків і господарських споруд, які були побудовані до 05.08.1992 року, не мають обмежень по площі. Зазначені об\'єкти нерухомості вводити в експлуатацію не потрібно. Власник може відразу зареєструвати на майно право власності.

2. Оформлення будинків і господарських споруд, які були зведені в період з 05.08.1992 року по 08.04.2015 року, площею до 300 квадратних метрів. Для таких об\'єктів нерухомості застосовують будівельну амністію, тобто вони підпадають під спрощену процедуру оформлення. Це означає, що достатньо ввести майно в експлуатацію і провести на нього реєстрацію права власності.

3. Оформлення будинків і господарських споруд, які були побудовані після 2015 року і по сьогоднішній день, площа яких до більш ніж 500 квадратних метрів. Такі майно слід оформляти за загальною процедурою: розробляти на об\'єкт проект або ескіз, отримувати містобудівні умови і обмеження, техпаспорт, вводити в експлуатацію та зареєструвати право власності.

4. Оформлення будівель СС1, СС2 і класу наслідків СС3. Для таких об\'єктів нерухомості існує окрема процедура, відповідно до якої необхідно отримати містобудівні умови та обмеження, замовити розробку проекту на об\'єкт, зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт та декларацію про введення об\'єкта в експлуатацію, після чого зареєструвати право власності на майно. Об\'єкти СС2 і класу наслідків СС3 повинні пройти експертизу проекту в спеціалізованій експертній організації.

Будівельна амністія: що це таке?

Окремим пунктом варто винести узаконення самобуду шляхом будівельної амністії. Відповідно до останніх поправок до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" 2018 року, об\'єкти нерухомості, зведені в період 05.08.1992 року по 09.04.2015 року і площею не більше 300 кв. м., можуть бути узаконені за спрощеною процедурою.

Можливість узаконення такого майна не має обмежень по термінах, тобто пройти процедуру легалізації власник може у поточному місяці або ж через рік. На оформлення таких об\'єктів нерухомості штрафів немає, однак рекомендується пройти процедуру як можна швидше.Які документи потрібні для оформлення самобуду?

Почати процедуру легалізації самобуду слід з підготовки всіх наявних у власника документів. Які з них можуть знадобитися:ідентифікаційний і паспорт власника;технічний паспорт (якщо був розроблений);ескізи намірів будівництва або проект на об\'єкт (якщо є);документ, що підтверджує право власності або оренди на земельну ділянку;документ, що підтверджує право власності на будинок (у разі проведеної реконструкції).Для чого необхідно узаконювати нерухомість?

Багато власників роками експлуатують об\'єкти нерухомості без належно оформлених документів, не підозрюючи, що можуть зіткнутися з неприємними наслідками такої недбалості. Розглянемо причини, ясно вказують на необхідність проходження процедури легалізації:

1. Штрафи. Власники об\'єктів нерухомості, що не мають повного пакету дозвільних документів, можуть отримати штраф після перевірки уповноважених органів. Його розмір буде залежати від тяжкості порушень. Якщо власнику майна вже було виписано грошове стягнення, але не відреагував на нього, то повторний штраф може бути збільшений, а об\'єкт нерухомості можуть знести в примусовому порядку. Штрафу можна уникнути, якщо на момент перевірки власник вже подав документи на легалізацію свого майна.

2. Неможливість підключити комунікації. Всі комунальні служби України працюють тільки з тими об\'єктами, які мають документи, що підтверджують законність споруди і право володіння майном. Якщо таких немає, то підключити газ, водопостачання, електрика неможливо.

3. Неможливість розпоряджатися майном. Якщо у Вас є об\'єкт нерухомості, але на нього немає повного пакету документів, Ви не можете вважатися повноправним власником майна. Це означає, що продати, обміняти, залишити в заставу в банку, передати у спадок цей об\'єкт нерухомості неможливо.

Якщо Ви не знаєте, з чого почати узаконення збудованого об\'єкта нерухомості, рекомендуємо звернутися до досвідчених фахівців за повною консультацією по Вашій справі.

Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2020 році?

Об\'єкт нерухомості, зведений без дозвільних документів, є самовільним будівництвом. До таких об\'єктів відносять: гаражі, дачні будиночки та житлові будинки, споруди промислового/цивільного будівництва. В Україні таких будівель чимало, тому проблема узаконення самобудів не втрачає своєї актуальності.

Якщо Ви маєте об\'єкт нерухомості без документів, процедуру його легалізації слід почати якомога раніше, бо тільки після цього можна стати його повноправним власником.

Рекомендуємо звернути в Єкспертний сервіс DOZVIL за допомогою кваліфікованих спеціалістів, які зможуть вирішити Вашу проблему.

Процедури узаконення самовільної забудови

Процес узаконення самовільно зведеної нерухомості зазвичай залежить від безлічі нюансів: будівлі, її розташування, призначення земельної ділянки, дотримання будівельних норм при спорудженні тощо.

Залежно від цих даних для узаконення самовільної забудови власник може вибрати одну з наступних процедур:

1. Будинки та господарські будівлі, зведені до 1992 року без обмежень по площі. Згідно із законодавством вводити в експлуатацію такі фрази об\'єкти не потрібно. Власнику досить зареєструвати право власності.

2. Будинки та господарські будівлі, зведені у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року та площею до 300 квадратних метрів. Якщо Ваш будинок побудований в зазначені роки, то Ви можете скористатися спрощеною процедурою оформлення, згідно будівельної амністії. Це означає, що нерухомість потрібно тільки ввести в експлуатацію, отримувати дозвіл на проведення будівельних робіт не потрібно.

3. Будинки та господарські будівлі, зведені з 2015 року по сьогоднішній день, площею до 500 кв. м. та понад 500 кв. м. Для оформлення таких будинків слід скористатися загальною процедурою, яка включає розробка проекту на об\'єкт, реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт та декларацію про введення об\'єкта в експлуатацію.

4. Нежитлові будівлі СС1, СС2 і СС3 класу наслідків та прибудові до них, які вже звели або тільки плануються, підлягають оформленню за окремою процедурою.

Документи для легалізації самобуду

Підготовка наявних документів для об\'єкта нерухомості - важливий момент процесу узаконення самовільної забудови. Незалежно від вибору процедури, власнику потрібні наступні документи:

· ідентифікаційний код та паспорт власника;

· технічний паспорт (якщо розроблений);

· проект будівництва (якщо є);

· документ про право власності на земельну ділянку;

· довідка про членство в садовому кооперативі, де повинно бути вказано рік побудови будинку (якщо його зареєстровано у садовому кооперативі).

Якщо будь-яких документів немає, їх потрібно буде отримати у період узаконення.

Навіщо узаконювати самовільне будівництво?

Сьогодні безліч власників нерухомості не мають повного пакету документів. Це обмежує їх право володіння будовою, тому вони не можуть повною мірою розпоряджатися своїм майном.

Існує три основні причини, що вимагають узаконити самобуд:

1. Можливість під єднати комунікації. Якщо Ви звели на ділянці житловий будинок, але не оформили документацію на нього, згідно із законодавством, підвести комунікації неможливо. Нині всі служби вимагають наявності дозвільних документів на будівництво та експлуатацію зведених об\'єктів.

2. Відсутність претензій зі сторони правоохоронних органів. На фрази об\'єкти нерухомості, які зводять та експлуатують без документів, можуть бути застосовані штрафні санкції. Їх розмір залежить від тяжкості виявлених порушень. Якщо власник нерухомості не відреагував на попередження, не виплатив штраф та не почав роботи документи, тоді будова може бути знесена у примусовому порядку.

3. Можливість розпоряджатися об\'єднання об\'єктом нерухомості на свій розсуд. Тільки з повним пакетом документом його можна дарувати, продавати, здавати в оренду або використовувати як заставу для кредиту.

Якщо Ви не хочете зіткнутися з проблемами щодо відсутніх документів на нерухомість, рекомендується зайнятися цим питанням як можна раніше.

Інформація надана в порядку ст. 10 Конституції України та ст. 6 Закону України Про національні меншини в Україні.



Категория: Новости

Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2020 році?Реклама


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.