Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Росіяни витратили на нелегальні ін\'єкції в пандемію 5 млрд рублів


Опубликованно 06.07.2020 05:15

Росіяни витратили на нелегальні ін\'єкції в пандемію 5 млрд рублів

«Сірий сегмент тільки виграє»

Кількість нелегальних ін\'єкцій у Росії зросло майже у 2,3 рази за час дії в країні режиму самоізоляції — з 30 березня по 14 червня. Такі дані наводить аналітичний центр фармацевтичного видання «Новини GMP». Фахівці порівняли нинішні показники з цифрами за той же період 2019 року, пише належить Григорію Березкін видання РБК.

За даними аналітиків, за два з половиною місяці стрімкого поширення COVID-19 у країні було вироблено 551 тис. подібних процедур на загальну суму 5,6 млрд руб.

Зокрема, мова йде про застосування ботулотоксинів (використовується для розгладження зморшок — «Газета.Ru»), філерів (коригують обсяги тканин — «Газета.Ru»), биоревитализантов (уповільнюють старіння, — «Газета.Ru») і ниток (використовуються для підтяжки обличчя — «Газета.Ru»). При цьому найпопулярнішою послугою у самоізоляцію стали ін\'єкції биоревитализантов, яких було зроблено близько 200 тис.

Як зазначила у розмові з «Газетой.Ru» керівник відділу косметології клініки професора Блохіна Frau Klinik Надія Вищипанова, попит створили громадяни, які не усвідомлювали серйозність пандемії.

«Клініки, які поважають себе, не брали тоді пацієнтів. Але залишалися люди, які не розуміли серйозність того, що відбувається — було відчуття, що їх самоізоляція не стосувалася. Відповідно, попит породив пропозицію. Ряд косметологів мали доступ до препаратів і скористалися ситуацією, надаючи послуги на дому», — пояснила лікар.

Така популярність нелегальних косметологічних процедур пояснюється ще і тим, що вони значно дешевше тих, що проводяться в офіційних клініках.

На сайтах з оголошеннями і YouDo Profi.ru домашні косметологи пропонують свої послуги в середньому за сім-дев\'ять тисяч рублів, у той час як в салонах їх вартість починається від 12 тис. рублів.

Офіційні установи ніколи не зможуть забезпечити такі низькі ціни, оскільки тільки близько 46% в ціні препарату складають митні збори та податки. Про це РБК заявив гендиректор компанії-власника клініки естетичної медицини Innovation Кирило Ястребчиков. Лікарі дивуються, звідки «сірі» косметологи брали препарати під час пандемії. «Незрозуміло, де і як фахівець закуповує препарати — далеко не кожна компанія продає їх фізичним особам. Ми маємо укладені договори з прямими постачальниками, дистриб\'юторами, сертифікати на препарати. Але де їх одержує людина, яка приймає на дому — це підозріло. Швидше за все, він буде сильно економити і скуповувати їх незрозумілим чином», — заявила «Газете.Ru» Вищипанова.

«Хочеш заробляти 250 тис. рублів на місяць?»

Дійсно, за період самоізоляції був помічений сплеск продажів філерів і ботулотоксинів у дистриб\'юторів. «Наскільки мені відомо, якраз косметологами-надомниками [купувалися ці препарати]. При припиненні діяльності легальними гравцями ринку естетичної медицини «сірий» сегмент, на жаль, тільки виграє», — заявила співзасновник Національної асоціації клінік естетичної медицини (НАКЭМ) Юлія Франгулова виданню Vademcum.

Виявилося, що з легкої руки можна придбати не тільки необхідні препарати, але і апарати для проведення процедур: оголошення про їх продаж є на різних сайтах оголошень, а також у соцмережах — ціна варіюється від 3 до 20 тис. рублів.

Деякі продавці пропонують клієнтам навіть відеоуроки в подарунок, а разом з ними і дають сертифікати — нібито про проходження косметологічних курсів. Інші ж торговці заманюють клієнтів слоганами «Хочеш заробляти 250 тис. рублів на місяць?», таким чином, намагаючись залучити покупців апарату і курсу по його використанню за 55 тис. рублів.

«Купити таке обладнання і експериментувати на собі ніхто не заважає. Але використовувати його на інших незаконно»,

— пояснив порталу «Известия» юрист Жанна Алтунян. Вона додала, що косметологи можуть працювати тільки за сертифікатів, виданих акредитованими організаціями. При цьому, як зазначив виданню адвокат Асад Юсуфов, використовуватися для проведення процедур може тільки обладнання, що зареєстроване Міністерством охорони здоров\'я.

При цьому люди, які йдуть до нелегальних косметологів, часто не можуть переконатися в кваліфікації фахівця, повідомила «Газете.Ru» косметолог Надія Вищипанова. «Те, що фахівець покаже клієнту якийсь документ на дому, нічого не означає, тому що це не юридична організація, відповідно, документи можуть бути підробленими», — сказала експерт.

Крім того, громадянам варто пам\'ятати, що косметологи, які беруть на дому, не несуть жодної юридичної відповідальності на відміну від клінік і можуть не дотримуватися правил асептики і антисептики.

«І найважливіше: косметолога необхідно надати першу допомогу, якщо процедура піде нестандартно. Наприклад, часто при маніпуляціях зустрічається алергічна реакція, і треба мати всі можливості для того, щоб надати людині екстрену медичну допомогу. Вдома це в кілька тисяч разів небезпечніше, ніж де-небудь. Надати належну допомогу там практично неможливо», — підкреслила Вищипанова. «Призвело до спотворювання особи»

Тим не менш безстрашні росіяни не раз відвідували «домашніх» косметологів під час самоізоляції. Так, одна москвичка розповіла телеканалу РЕН ТВ, що 27 квітня 2020 року звернулася до косметолога з бажанням поліпшити стан особи, проте надані послуги виявилися неякісними. Жінка подала заяву в Солнєчногорський суд Московської області, де з\'ясували, що всі дипломи спеціаліста, який проводив процедури, підроблені.

У червні ж 2020 року порушили кримінальну справу відносно 47-річної жительки Магнітогорська, одна з клієнток якої постраждала після невдалої підтяжки обличчя вартістю 15 тис. рублів.

«Затримана вибрала невірну тактику проведення пластичної операції, що призвело до спотворювання особи потерпілої та утворення післяопераційних рубців. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, щоб прибрати сліди операції, потрібно нове втручання», — повідомили в прокуратурі Ленінського району.

Підозрюваним інкримінують порушення статті 238 КК РФ «Про надання послуг, не відповідають вимогам безпеки життя і здоров\'я, з заподіянням тяжкої шкоди здоров\'ю». Крім того, повідомляється, що її кабінет не був оснащений необхідним для якісної роботи обладнанням.

Державний обвинувач просив призначити підсудній покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Однак з урахуванням вже наявної судимості остаточний термін може скласти п\'ять років у колонії загального режиму. Крім цього обвинувачена повинна буде виплатити потерпілій 500 тис. рублів.

Тим часом голова ради Національної асоціації клінік естетичної медицини Наталія Гаврилова закликає посилити відповідальність за надання таких послуг і заборонити продаж фізичним особам продукції для ін\'єкцій, передає РБК.

Це пропозиція надходила в Держдуму РФ в квітні 2020 року. Як вважають члени Національної асоціації клінік естетичної медицини, штраф для фахівців-нелегалів повинен скласти 500 тис. рублів (на даний момент його розмір — всього лише 500-2000 рублів, — «Газета.Ru»).

Також учасники індустрії заявили про необхідність внести медичну діяльність у списку особливих видів підприємницької діяльності, а нелегальну роботу фахівців кваліфікувати як грубе порушення законодавства РФ».



Категория: Общество

Росіяни витратили на нелегальні ін\'єкції в пандемію 5 млрд рублів


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.