Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Закрити будь-яку ціну: Нацрада готує покарання для "112 Україна" за висловлювання гостей прямих ефірів


Опубликованно 25.06.2020 05:05

Закрити будь-яку ціну: Нацрада готує покарання для

Нацрада з телерадіомовлення готується в кінці місяця покарати телеканал "112 Україна". 9 січня регулятор призначив позапланову виїзну перевірку мовника, пояснюючи це нібито зафіксованими в ефірі ознаками порушення норм закону України "Про телебачення і радіомовлення" та закону України "Про інформацію". Підставою для призначення перевірки послужили висловлювання гостей телеканалу, які нібито містили так званий мова ворожнечі. Акт перевірки складений, і обвинувальна фабула відома. Після винесення попередження або штрафу "112 Україна" опиниться під тиском – будь-яке придумане повторне порушення дозволить Нацраді застосувати саму сувору санкцію – просити суд позбавити канал ліцензії на мовлення. За нашою інформацією, саме цього добивається регулятор.

Нацрада з телерадіомовлення готується в кінці місяця покарати телеканал "112 Україна". 9 січня регулятор призначив позапланову виїзну перевірку мовника, пояснюючи це нібито зафіксованими в ефірі ознаками порушення норм закону України "Про телебачення і радіомовлення" та закону України "Про інформацію". Підставою для призначення перевірки послужили висловлювання гостей телеканалу, які нібито містили так званий мова ворожнечі. Акт перевірки складений, і обвинувальна фабула відома. Після винесення попередження або штрафу "112 Україна" опиниться під тиском – будь-яке придумане повторне порушення дозволить Нацраді застосувати саму сувору санкцію – просити суд позбавити канал ліцензії на мовлення. За нашою інформацією, саме цього добивається регулятор.

22 січня уповноважені особи Нацради з телерадіомовлення склали акт позапланової перевірки "112 Україна". Дивно, але чиновники вибірково перевіряли програми, в яких гостями були опозиційні політики. Власне, весь доповідь з перевірки – це набір цитат Віктора Медведчука, Вадима Рабиновича, Олени Лукаш, Наталії Королевської, Рената Кузьміна, Олега Волошина, Іллі Ківи і в інших передачах "Велике інтерв\'ю", "LIVE", "Голос народу", "Пульс", "Діалог з країною". Цікаво, що гостями цих ток-шоу були і представники провладної політсили, однак жодне висловлювання членів Зе-команди Нацрада не зацікавило. На відміну від критичних висловлювань опозиції їх відстежували, починаючи ще з початку серпня 2019 року, тобто у Нацради вже була добірка передач "112 Україна" за 5 місяців, а призначення позапланової перевірки 9 січня стало, схоже, чистою формальністю.

Очевидно, що висловлювання політиків в політичних ток-шоу – це ніяк не редакційна політика мовника, це особиста думка кожного політика, причому озвучене в прямому ефірі. "112 Україна" запрошує на ефіри діячів усіх політичних сил. Саме у нас в ефірі нардеп від "Слуги народу" Євген Брагар радив українцям продавати собак для оплати комуналки, а Олег Ляшко приїжджав на ефір з собакою, протестуючи проти таких рад. Тим не менш Нацрада цікавлять виключно заяви народних депутатів від "Опозиційної платформи – За життя". Навіть якщо б "112 Україна" займався цензурою, як у Нацраді собі уявляють "запікування" неугодних фраз в прямому ефірі – незрозуміло.

Але, за нашою інформацією, контент каналу не має ніякого значення в цій справі. Один з членів Нацради на умовах анонімності стверджує, що від регулятора Офіс президента вимагає закрити канали "112 Україна" і ZIK. Ця вимога ще в минулому році прийшло від тодішнього голови ВП Андрія Богдана.

Офіс президента з осені почав наступ на "112 Україна". Спочатку у мовника відібрали цифрові ліцензії. Потім демонстративно не покликали на розмову з президентом Зеленським, не під диктофон аргументуючи це "жорсткою позицією" по відношенню до влади. Правоохоронні органи при новому президентові навіть не почали розслідувати постріл в будівлю каналу з гранатомета. А потім в ОП почали відверту війну з неугодними журналістами. З\'явилися проекти законів "Про медіа" та "Про дезінформації", які експерти оцінюють як боротьбу проти свободи слова та незалежних ЗМІ.

За документами за перевірки на "112 Україна" відповідає Сергій Костинський, і йому за "потрібний" результат обіцяно закрити кримінальну справу за розтрату 100 млн грн на закупівлю обладнання для моніторингу. За політичну активність б\'ють по ЗМІ

Проте за відсутності підстав для закриття каналу в Нацраді виникла ідея з так званим мовою ворожнечі. Судячи з актом моніторингу, мову ворожнечі в Україні – це критика лідерів Опозиційної платформи – За життя" дій Зе-команди. А щоб список "порушень" був більш значним, Нацрада вирішила розширити період моніторингу 5 (!) місяцями. Що ж накопав Нацрада за ці 5 місяців чи й справді це можна розцінювати як мову ворожнечі?

Приміром, на думку Нацради, таким є сюжет про візит Віктора Медведчука в Санкт-Петербург і його зустрічі з Володимиром Путіним. Мова в сюжеті йде про створення міжфракційного депутатського об\'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру...".

А тепер читаємо пояснення Нацради з цього сюжету. "Висловлювання в ефірі телеканалу формулювань:

"Найголовніший національний пріоритет, пріоритет національної безпеки України сьогодні полягає в світі і зближенні України з Росією";

"Потрібно ставати такими ж сильними, як Росія, щоб ні на кого не озиратися... Росія сьогодні обставила всіх. Вже зрозуміло, що історія з санкціями нічого не дала, лише посилила Росію";

"Володимир Володимирович, мінські угоди, які для нас є безальтернативним, і ми такий наказ від виборців отримали, політична частина в чому полягає? В ухваленні законів: спеціальний закон про вибори, закон про статус, закон про амністію та зміни до Конституції. Це хто буде робити? Парламент. Тому тут об\'єднання в рамках міжпарламентського діалогу";

... Є порушенням ... (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв\'язування агресивно війни або її пропаганди і розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі та ненависті, трансляція передач, які популяризують або пропагують органи країни-агресора).

Тобто зазначені перевіряючими три цитати в Нацраді вважають як розпалювання війни або пропаганду Росії. Де вони це побачили це питання.

Або ось заява Вадима Рабиновича в програмі "LIVE Новини": "На наших очах сьогодні методично знищують свободу слова. На наших очах сьогодні виконують розпорядження, які були озвучені ще Банкової по знищенню каналів "NewsOne", "112 Україна" і "ZIK". Вони кажуть, що вони по-російськи не розуміють, я їм по-українськи "сьогодні, зараз, вони знищили свободу слова, вони достойні нащадки Геббельса". Жирним виділено перевіряючими. І аргументація: "Ім\'я Геббельса є загальним, є звинуваченням у нацизмі".

І ще з цитат Рабиновича те, що виділено перевіркою:

"Через 3 місяці жодна лікарня України не отримає ні зарплат, ні грошей, нічого".

"Вони прогнулися під вузьку невелику групу в країні націоналістів, псевдопатріотів, тих, хто розпалюють війну, і нічого з ними зробити не можуть, вони не знають, як з ними боротися... Це не влада нашого майбутнього, вона буде продовжувати вбивати свій народ".

"Я хочу вам сказати, "слугам народу", ви слуги диявола. Люди, які продають свою землю, - це слуги диявола..."

Мабуть, це теж пішло під "розпалювання ворожнечі". Але тут немає жодних закликів, є оціночні судження народного депутата про політику чинної влади. Згадайте, що деякі нинішні нардепи від "Слуги народу" писали і говорили про владу Петра Порошенка. Ніхто за це не був покараний.

За нашою інформацією, з ОП прийшло особливе доручення по Рабиновичу і Медведчуку. І пов\'язане воно з політичними діями лідерів ОПЗЖ, спрямованими на мирне врегулювання конфлікту на Донбасі і примирення з Росією. "Нацрада "попросили", щоб Медведчук і Рабинович були головними "винуватцями", бо їх потрібно "збити" і діяльність їх треба зупинити", - каже наш співрозмовник. Саме тому в "моніторинг" потрапив абсолютно нейтральний сюжет про візит Медведчука в Росію.

.end-video { position: relative; } .end-video .video-js .vjs-big-play-button { left: 50%; top: 50%; margin-left: -1.1em; margin-top: -0.8em; } .end-video .vjs-embed-button{ background: url("/img/icons/embed.png") no-repeat center center; } .end-video .vjs-embedoverlay{ position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; } .end-video .vjs-embedoverlay .vjs-embedoverlay-input{ background-color: rgba(0,0,0, .5); color: white; font-weight: 600; } --> --> --> --> 112.ua

При цьому, каже наше джерело, юристи Нацради спочатку були проти такої постановки питання, оскільки її дуже складно буде довести юридично, але Костинський наполіг, щоб у списку "порушень" був Медведчук.

А включення до моніторинг заяв Вадима Рабиновича – окрема історія, оскільки політик висловлює подібні речі навіть в сесійній залі ВР, а значить, за логікою речей, перевірку і попередження слід було б виносити каналу "Рада" і всім каналам, які ретранслюють картинку "Ради". Але, звичайно ж, нічого подібного ми не бачимо. Говоріть тихо, інакше вас почують

Серед інших висловлювань політиків, які стали причиною перевірки, зазначимо слова Рената Кузьміна:

"...Для мене абсолютно очевидно, що Україна сьогодні перебуває під зовнішнім управлінням... Україна їм потрібна для розграбування, банального злодійства і для використання проти Росії".

"Вони виконують команди і роблять те, що їм говорять, а говорять їм робити наступне: дати можливість розікрасти країну, вкрасти все, що ще не вкрали, і найголовніше – віддати на відкуп українську землю".

Або слова Олени Лукаш:

"...Хіба ми не живемо в системі міфів про те, як злий "Беркут" і жахлива минула влада – позаминула, так, вже? – вбивала "мирних" протестувальників?"

Або слова Іллі Ківи:

"Нашу країну перетворюють у колонію".

"У парламенті: злодії, нездари, неуки, шахраї, ось ці люди сьогодні зливають в унітаз нашу країну".

"Ці люди не хочуть миру. Ці люди не хочуть процвітання нашої країни. Ці люди не хочуть відновлення нашої держави. Їхнє завдання – перетворити на колонію".

І так далі. Дісталося каналу навіть за слова Ганни Герман, яка заявила, що включення курсу на НАТО завдала шкоди Україні.

Як бачимо, всі ці заяви політиків (з ними можна погоджуватися, можна не погоджуватися, справа смаку і переваг) – їх суб\'єктивну думку на події в країні. Уявіть собі ситуацію, що у Франції спробують закрити телеканал за те, що він показав в ефірі інтерв\'ю з Марін Ле Пен, яка критикує Еммануеля Макрона і всю французьку владу. Або у Великобританії – за те, що опозиція в ЗМІ критикує курс на Брексит. Навіть в Росії це неможливо, хоча там безліч публічних осіб, починаючи від Жириновського і закінчуючи Дудем, критикують Путіна. І це іноді показують на головних каналах країни.

Але в Україні після приходу до влади Зе-команди боротьба зі ЗМІ тільки посилилася. Сьогодні на центральних каналах вже не почуєш занадто різких висловлювань на адресу влади. Альтернативні точки зору є тільки на непідконтрольних владі і їх сателітам каналах. Поки є, оскільки влада робить все, щоб викорінити це.



Категория: Новости

Закрити будь-яку ціну: Нацрада готує покарання для "112 Україна" за висловлювання гостей прямих ефірів


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.