Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

У Швеції пошкодували про рішення не вводити карантин у зв\'язку з коронавірусом


Опубликованно 04.06.2020 06:25

У Швеції пошкодували про рішення не вводити карантин у зв\'язку з коронавірусом

Швеції з самого початку пандемії коронавирусной інфекції нового типу потрібно було прийняти більше обмежувальних заходів у боротьбі з вірусом, вважає державний епідеміолог Андерс Тегнелл — про це він заявив в інтерв\'ю Шведському радіо.

«Якщо ми зіткнемося з тією ж хворобою при тому, що ми знаємо про неї сьогодні, я думаю, ми опинимося на півдорозі між тим, що зробила Швеція, і тим, що зробив інший світ. Я думаю, в тому, що ми зробили у Швеції, є потенціал для поліпшення, абсолютно ясно. І було б добре знати, що саме потрібно виключити, щоб краще запобігти розповсюдженню інфекції», — підкреслив він.

Тегнелл звернув увагу на високу вразливість перед вірусом літніх людей, зокрема тих, хто живе в будинках престарілих. В інтерв\'ю газеті Dagens Nyheter він визнав, що, хоча про це і було відомо, фахівці не знали, що поширення вірусу відбувається так легко і швидко. За його словами, Швеція повинна була вжити більш рішучих заходів, щоб захистити людей похилого віку, зокрема, розгорнути масштабне тестування.

При цьому фахівець переконаний, що неправильно вводити всі заходи відразу, як це зробили інші країни, оскільки із-за цього не вийде зрозуміти, які з цих рішень ефективні, а які марні.

«Можливо, ми дізнаємося це зараз, коли обмеження починають знімати по одному, і, може, почасти зрозуміємо, що саме ми могли зробити додатково, не закриваючи суспільство повністю», — припустив Тегнелл.

З початком пандемії COVID-19 шведське уряд після рішення Євросоюзу закрив кордони для іноземців, які не проживають в ЄС. Щоб зупинити поширення інфекції, жителів країни закликали відмовитися від зборів чисельністю понад 50 осіб. Крім того, влада рекомендували перевести старші класи шкіл, курси для дорослих та внз на дистанційне навчання, при цьому дитсадки, школи для початкових і середніх класів продовжили працювати. Ніде в країні карантин не вводився — магазини і підприємства громадського харчування залишилися відкритими.

Тегнелл ще наприкінці квітня в інтерв\'ю телеканалу SVT називав помилкою шведських властей, зокрема, те, що з самого початку зусилля не були сконцентровані на захисті літніх людей від вірусу SARS-CoV-2. Він зазначав, що уряд не приділило належної уваги будинкам престарілих.

На даний момент в Швеції виявлено 38 589 випадків COVID-19.

Таким чином, на 100 тис. осіб населення припадає 385 заразилися.

Від інфекції померли 4 468 осіб. Фахівці називають причиною такої високої смертності практично повна відсутність у Швеції обмежень, які інші країни запровадили ще на початку пандемії.

Раніше директор Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI) Ден Сміт, коментуючи шведський підхід до заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавіруса, зазначав, що він заснований на високому рівні довіри між громадянами і державою і не підходить для всіх країн.

«Про ефективність шведської політики можна буде говорити не раніше ніж через 1,5 року. В цілому шведська статистика не найгірша. Хоча Швеції багато критикують порівняно з іншими скандинавськими країнами. При цьому важливо розуміти, що мало вводити формальні правила, головне — щоб люди їм слідували. Ключовим для цього є рівень довіри між урядом і громадянами: наскільки люди вірять, що уряд відверто, наскільки уряд ставиться до громадян як до дорослих людей», — сказав Сміт РИА «Новости».

Він назвав питання про ефективність шведського підходу в інших країнах культурних і психологічних. На його думку, на даний момент, на стадії другої фази, це може спрацювати, наприклад, в Японії, Південній Кореї, Великобританії, Німеччини або Італії. Сміт підкреслив, що досвід перебування в стані ізоляції змінив суспільство, тому тепер питання в тому, чого чекати надалі.

Для ефективного протистояння криз і можливим новим пандемиям держави повинні сфокусуватися на співпрацю, а не на критиці один одного, переконаний експерт.

«Необхідно створювати систему протистояння криз, у тому числі природних катастроф, які відбуваються набагато частіше, щоб такі потрясіння сприймалися як складні обставини, а не як шок. Ключову роль у цьому має відіграти співробітництво між країнами, незважаючи на різницю в підходах», — підкреслив він.



Категория: Общество

У Швеції пошкодували про рішення не вводити карантин у зв\'язку з коронавірусом


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.