"Лєтов максимально далекий від України", - музичний критик Данило Панімаш
Опубликованно 01.10.2019 14:50
"Вести" весь день публікують статті, присвячені музиканту Єгору Летову - сьогодні йому виповнилося б 55 років. Ми розібралися, чому його творча спадщина так по-різному сприймається слухачами в Україні та Росії. А музичний критик Данило Панімаш спеціально для нашого видання проаналізував впливу, які Лєтов справив на українську культуру. "Вести" дізналися думки вітчизняних музикантів про творчість "Цивільної Оборони", а також повідомляли про вихід триб\'юту цієї групи. Також рекомендуємо прочитати статтю нашої журналістки Марини Яковенко про те, що робив в Україні соліст ГО.
"Вісті" вже писали, що Проля Полякова вирішила дебютувати у кіно як продюсер. Нинішньої осені планується старт зйомок комедії "Зірки по обміну", яку вона буде продюсувати, і зіграє в ній, як головна актриса.
Єгор Лєтов, на відміну від рок-брил начебто Макаревича або Гребенщикова, не користувався парфумом "Демократія". Тобто, він не їздив в Україну з метою побачити десять тисяч рук на "Олімпійському" (на піку популярності) або ще раз нагадати про те, що він поки живий (вже в нульових). Музикант швидше любив душевно провести концерт в темному підвалі або в студентському актовому залі, потиснути руку друзям-музикантам і затишно де-то з ними упороться. У день його ювілею (а також в День запобігання самогубствам) "Вісті" вирішили зробити величезний матеріал про спадщину "Труни" - тут ми розповімо, що связявает Лєтова з Україною.
Перший стадіонний тур Hello 2019 однією з найуспішніших поп-рок груп досяг кульмінації. 60 тисяч шанувальників в чотирьох містах країни, де проходили концерти туру, вже відчули, що таке живий звук і енергетика від Антитіл. Відривалися під пісню "Ми", співали стадіонами "ТДМЕ", "Лови момент", "Вірила" та інші хіти команди. Тепер естафета переходить до рідного міста групи - до Києва. До фінального концерту 17 листопада в столиці ще два місяці, а на заплановану дату всі квитки вже розкуплені. У зв\'язку з цим, Антитіла оголосили додатковий концерт на тому ж майданчику, який відбудеться 16 листопада. Квитки вже у продажу в касах міста.
Ми в "Вістях" не залишилися в стороні від сьогоднішнього 55-річчя Єгора Лєтова (1964 - 2008) і сьогодні публікуємо матеріали про поета і музиканта. Незважаючи на те, що в останні роки шляху української і російської культури розійшлися, здається, назавжди, значущі явища, ідеї та процеси осмислюються по обидві сторони культурного розмежування. Українські музиканти нової школи розповіли нашому виданню про своє знайомство з музикою і віршами Єгора Лєтова, а також про те, чому його філософія не втрачає акутальности.
“Я офігів від мелодизму пісень - голос пробирає до мурашок. "Вічна весна в одиночній камері", "ми йдемо в тиші за вбитою весни", "загін не помітив втрати бійця", "ми підемо з зоопарку" - ось тут я відразу зметикував! Пісні мене просто знищили і тут же воскресили. Я був вражений манерою, відвертістю - одночасно смішно і до кісток драматично. Я пережив множинний катарсис. Одразу підібрав на гітарі кілька пісень і упивався їх простий і крутизною. Фанатом не став, мерч не носив, але Лєтов для мене, насамперед, неперевершений мелодист", - розповів нашому кореспонденту відомий музикант Symonenko.
За різними оцінками схема Роттердам+ з постачання в Україну вугілля могла коштувати українським платникам податків близько 15 млрд грн. Дану схему приписують екс-президенту Петру Порошенку, а також олігарху Рінату Ахметову. У зв\'язку зі зміною влади схема може стати причиною кримінальних розглядів, а також недоотримання надприбутків її організаторам. У зв\'язку з цим, на підконтрольних олігархам медіа почали з\'являтися матеріали, які розповідають про "прозорість" і "вигідності" схеми для України. Свою позицію з даного питання зайняли блогери та експерти. "Вести" відстежили висвітлення даної теми в українських ЗМІ. Порохоботы разом з Ахметовим
Зовсім недавно хвалебні запису про корисність Роттердама репостили такі відомі порохоботы, як Юрій Бірюков, Віктор Уколов, Олена Монова, Місюра Сергій, Пилип Духлій та інші. Мабуть, розслідування цієї схеми, з залученням колишнього глави НКРЭКУ стало справжньою проблемою для Петра Порошенка, раз його штаб включив всі можливі медійні сили для "відбілювання" Роттердама. Шановні у вузьких колах блогери призводили не тільки проникливі тексти про те, як Порошенко рятував країну і українців, втілюючи в життя формулу, але навіть опублікували якісь невиразні графіки. Мабуть, щоб виглядати солідніше.
Минулого тижня з посади директора палацу "Україна" пішов Роман Недзельський. Його п\'ятирічний контракт закінчився, він прозвітував про свою роботу і передав символи влади: статут підпорядкованій йому організації та печатку, своєму заступнику Денису Прохорову, який повинен був виконувати обов\'язки ІО директора палацу "Україна" до моменту, поки не буде прийнято рішення щодо кандидатури нового нового керівника. Вже екс-директор Палацу «Україна» Роман Недзельський в інтерв\'ю «Вістям» розповів про скандал з концертом Таїсії Повалій, що думає про нову владу і чому тепер буде займатися.
У мережі показали другий трейлер хоррора "Маяк" з Робертом Паттінсоном і Віллем Дефо в головних ролях.
Чорно-білий відеоролик опублікували на офіційному YouTube-каналі кінокомпанії A24. Всього за суткивидео собралоболее 750 тисяч переглядів.
Журналісти "Вістей" підготували спецпроект до дня народження поета та музиканта Єгора Лєтова. В той час, як сучасна російські музиканти звертається до творчості лідера групи "Гражданская оборона", українські музиканти залишаються максимально дистанційними від цього унікального культурного явища. Музичний критик Данило Панімаш вважає, що шляхи двох культур давно розійшлися. У своїй колонці для читачів "Вістей" музичний редактор онлайн-журналу "СЛУХ" розповідає про особисту зустріч з Єгором Лєтовим і значення творчої спадщини поета і музиканта.
Категория: Новости
"Лєтов максимально далекий від України", - музичний критик Данило Панімаш