Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

«У мене в руках було хворе, обдолбанное тварина»


Опубликованно 24.02.2019 02:25

«У мене в руках було хворе, обдолбанное тварина»

Директор Великого московського цирку, потомствений дресирувальник і народний артист Едгард Запашний стурбований настанням зарубіжних конкурентів на Росію. За його словами, допомагають іноземним циркам при цьому російські бізнесмени — ті самі, що могли б витрачати свої гроші на вітчизняну культуру. «Стрічка.ру» розібралася в претензіях Запашного і з\'ясувала, на чому ґрунтуються його побоювання.

В середині грудня відбулося засідання Ради з культури та мистецтва при президентові Росії. На зустрічі з Володимиром Путіним Запашний заявив, що канадський цирк Cirque du Soleil відкриває постійний майданчик в Сколково, яка буде готова вже в 2019 році. Мова йшла про концертному залі «Амфіон», який будує група «Сафмар» мільярдера Михайла Гуцерієва. Дресирувальник підкреслив, що влада пропускає в країну прямого конкурента його власного закладу, і заявив, що «в Монреалі навряд чи дали б можливість відкрити філіал російського цирку або театру», а канадці, які «активно вводять проти нас санкції», при формуванні власної бази тут ще й свою школу відкриють. Путін погодився з Запашным, заявив міністру культури Володимиру Мединскому, що «відкривати ворота так вже не варто», і пообіцяв розібратися в ситуації.

Однак незабаром з\'ясувалося, що ніякого постійного філії канадців в країні створювати не планувалося. Російська компанія Cirque du Soleil Rus, займається організацією гастрольних турів знаменитого іноземного цирку вже десять років, вирішила орендувати нове приміщення — раніше, приміром, вона робила це зі спортивними об\'єктами в «Лужниках», — і для того щоб багатофункціональний зал в Сколково задовольняв вимогам артистів, Cirque du Soleil надав «Сафмару» детальне технічне завдання і свої коментарі з будівництва комплексу.«Один мільярдер допомагає іншому мільярдерові»

Власник «Сафмара» Гуцерієв після виступу Запахущого перед Путіним зібрався подавати на дресирувальника в суд за наклеп. Бізнесмен заявив, що хоче «поставити цього хама на місце» за те, що той «при президенті, при заступник голови адміністрації, при міністрі нахабно і безсовісно бреше». Запашний прямо заявив главі держави, що грошей Гуцерієва, який нібито інвестував в du Soleil, є більш корисне застосування — «для нашого російського мистецтва».

Гуцерієв пояснив в інтерв\'ю «Комерсанту», що канадський цирк орендував «Амфіон» на шість тижнів на рік. Також зал можуть здати компаніям UFC і Main Events, а ще — музичним фірмам. «Це просто кіноконцертний зал, який здається в оренду, як звичайний торговий центр», — заявив бізнесмен. Пізніше він звернувся в прокуратуру і Слідчий комітет Росії, назвавши виступ Запахущого перед Путіним «спланованою акцією конкурентів».

Між Запашным і Гуцериевым розгорілася неабияка суперечка через публікації у пресі: директор Великого московського цирку вважав, що російському бізнесменові все одно негоже співпрацювати із закордонними колегами, коли вітчизняній культурі необхідна фінансова підтримка. "Один мільярдер з російським паспортом допомагає іншому мільярдерові з канадським паспортом — і все це називається "мистецтво". У нас що, своїх проблем у мистецтві не вистачає, що ми раптом починаємо витрачати гроші, таким чином допомагаючи іншому мільярдерові?» — обурювався він в інтерв\'ю телеканалу «дождь».

Запашний важко пояснити, яке відношення він має до бізнесу і грошей Гуцерієва, так само як і будь конкуренти мільярдера могли бути зацікавлені в подібній атаці на проект «Сколково». Однак підкреслив, що самому йому такий інвестор, як Гуцерієв, стане в нагоді — «зробив би стаціонарний театр на базі води з великою кількістю ефектів, підводного плавання, не знаю, водоспадів і всього іншого». І заперечувати, що він сам хотів би виступити в новому «Амфіона», дресирувальник теж не став і навіть висловив готовність поставити спектакль без тварин — якщо так буде завгодно власникам.

Зацепимся за цю фразу Запахущого — вона досить незвичайна для директора Великого московського цирку, який при будь-яких натяках на розмови про неетичну поводження з тваринами в цирку займає оборонно-наступальну позицію. Запашні побудували свою кар\'єру на виступах з тваринами і люто захищають свою імперію від зоозахисників (або, як їх називає Едгард Запашний, — «зоошизоидов»). В інтерв\'ю «Стрічці.ру» дресирувальник розповідав, що якщо піти у них на поводу, то спочатку будуть заборонені цирки з тваринами, потім закриють зоопарки, після чого заборонять мати домашніх тварин, а потім — почнуть відбирати дітей за спроби їх виховувати.

Цирк du Soleil тварин в своїх уявленнях принципово не використовує, при тому що в самій Канаді цирки з тваринами не заборонені на державному рівні, тільки в ряді муніципалітетів. У російському представництві канадського закладу «Стрічці.ру» пояснили, що відмова від використання звірів обумовлений «творчими та управлінськими причинами».

«Компанія прийняла рішення сконцентруватися на можливості людського тіла і піти від використання тварин у своїх шоу. За час свого існування Cirque du Soleil залишився вірним своєму прагненню акцентувати увагу на людській спритності, пластики та грації, і участь тварин за всі ці роки було практично зведено до нуля. Це рішення продиктоване прагненням не відрізнятися від інших. Це також один із методів, який дозволяє нам грати активну роль в оновленні циркового мистецтва в цілому», — розповіли в прес-службі цирку.«Агонія циркової дресури»

Представники du Soleil цураються дискусії про етичність використання тварин у цирку, оскільки «не вважають себе вправі оцінювати діяльність таких компаній і труп». Зате прямі її учасники з зоозахисних організацій — ті самі, що потрапляють під опис «зоозишодиов-радикалів» за Запашному, — бачать у конфлікті директора Великого московського цирку і Гуцерієва з du Soleil протистояння ідеологій, і сторона дресирувальника в цій боротьбі програє. Про це «Стрічці.ру» розповіла президент Центру захисту прав тварин «Віта» Ірина Новожилова.

Новожилова:

«З того, що ми бачимо зараз в пресі, весь упор робиться на те, що цей конфлікт між Запашным і Гуцериевым виник тому, що Запашний "не хоче впровадження іноземних цирків на російський грунт" — це його позиція як громадянина країни. Я хочу пояснити всім росіянам, що п\'ять років тому, коли ми провели розслідування за допомогою прихованої камери в петербурзькому Великому цирку на Фонтанці, ми побачили звірячі побої дресирувальниками тварин. Потім на місце глави цирку прийшов В\'ячеслав Полунін. Ми звернулися до Полунину, оскільки він артист не жорстокого циркового жанру, щоб він послухав прохання дуже багатьох росіян, які не бажають бачити ці вульгарні архаїчні розваги у вигляді цирків з тваринами.

Сьогодні таких людей дуже багато. В кампанії "За цирк без тварин" беруть участь 111 міст країни. Тому виникла гостра необхідність у створенні єдиного в Росії великого стаціонарного цирку без тварин. Ми направили звернення до Полунину. Його підписали близько сотні російських зірок, там дуже відомі імена. А далі пішов арт-обстріл з боку дресирувальників, які не бажали чути про те, щоб створювати російську альтернативу у вигляді гуманного цирку. Вони зробили все, щоб цього не було. Залишилися записи передач, в яких вони критикували цю ініціативу.

У липні 2013 року ми звернулися до Путіна і Мединскому — запитали, чому антимонопольна служба не займається цим питанням, — що в Росії однобоке засилля цирків з тваринами, етичним людям нікуди сходити. При тому, що існують десятки нежестоких жанрів в цирку — канатохідці, еквілібристи, силачі, жонглери, хто завгодно. Природно, якщо в програмі цирку є номери з тваринами, ці люди туди не підуть, вони не будуть оплачувати квиток в такий цирк. Ми просили Путіна дати можливість нарешті розвиватися альтернативного російському цирку. І на той момент клановими дресирувальниками було зроблено все, щоб цього цирку не з\'явилося.

А зараз вони співають зовсім іншу пісню: тепер їм заважає вже іноземний цирк без тварин — du Soleil. Але хто дав їм право вирішувати за нас? Вони не хочуть бачити ніяких конкурентів — ні російських, ні іноземних.

Вони не можуть не спостерігати, що по всьому світу агонія циркової дресури. 50 країн тією чи іншою мірою заборонили цирк з тваринами. Світ сприймає це як архаїчне розвага часів Стародавнього Риму. Воно ганебне, воно принижує людську гідність — спостерігати рабів-тварин, яких насильно на арені змушують виконувати невластиві їм трюки. Людині з менталітетом XXI століття зрозуміло, що це неможливо зробити "по-хорошому" — ясно, що це або побої, або, як її називають, "добра" система спонукання голодом. Побої або голод — ніхто ніколи з тваринами по-іншому не домовиться. Ми це знаємо майже за 25 років в русі. З першого ж дня її виникнення ми займаємося проблемою цирків з тваринами. За всі роки ми наслухалися розповідей ветлікарів, які обслуговують ці цирки, в наших рядах були люди з циркових сімей, які знають всю таємницю цирку, у нас є випадкові свідки. Ми самі проводимо розслідування, змінюємося розслідуваннями з колегами з інших країн — скрізь одна і та ж картинка.

Загляньте в сучасні підручники біоетики — вони трактують цирки з тваринами як пережиток минулого. Ми ніби в двох просторах живемо: з одного боку, доживає свій вік цей атавізм у вигляді цирку з тваринами, а з іншого — всім зрозуміло, що помре цей цирк не сьогодні-завтра».«Ліміт довіри вичерпано»

18 грудня Держдума Росії прийняла в третьому читанні закон про захист тварин, однак великі цирки начебто установи, яке очолює Запашний, він практично не торкнеться. Керівник «Альянсу захисників тварин» Юрій Корецьких, який у листопаді разом з іншими зоозахисниками заліз на дах Цирку на Кольоровому бульварі і вивісив банер «Тварини не раби», пояснив, що новий закон позбавить країну тільки від невеликих пересувних шапіто з тваринами.

Корецьких:

«У цьому законі основний момент, який стосується цирків, — їх ліцензування. З 2022 року всі заклади, які займаються культурно-видовищними заходами з участю тварин, повинні отримати державну ліцензію. Вимоги для отримання цієї ліцензії поки невідомі — цим має займатися уряд, йому дано доручення протягом 180 днів підготувати підзаконні акти, в яких конкретизується розмір вольєрів, умови утримання та інше. Можна відзначити, що точно будуть заборонені всі пересувні цирки з тваринами, у яких немає своїх стаціонарних будівель. Всі ці шапіто, які їздять з міста в місто з шатрами, цим законом забороняються. А у великих державних цирків проблем з ліцензією не виникне — адже їх буде роздавати Росгосцирк».

Ірина Новожилова ж налаштована зовсім песимістично — за її словами, ліміт довіри до держави в питанні захисту тварин у неї вже давно вичерпано: «Я ставлю запитання тим, хто радіє цим законом: ви вірите в те, що він буде діяти? Перше — корумповані чиновники, як і раніше залишаються на своїх місцях. Друге — ігнорування з боку правоохоронних і судових органів нікуди не дінеться. Третє — ми взагалі не можемо вести розслідування, тому що підкоп під будь-яку індустрію — порушення інтересів приватного бізнесу. Ми після такого і дзвінки з погрозами отримуємо, і ні в одній справі не можемо розібратися. Цей закон прийняли раптом буквально за два дні, мабуть, подумавши, що в Рік екології треба буде про це згадати».«У вас проблеми»

У конфлікт Запашного і du Soleil втрутився журналіст Сергій Доренко. Він присвятив народному артисту Эдгарду свій ранковий ефір на радіостанції «Говорить Москва», розповівши про те, як дресирувальник показав йому «обдолбанного» тигра: «у мене в руці було хворе, обдолбанное тварина. Наркотиками чи ніж, не знаю, якимись препаратами. Жива істота, яке мало пластмасовий погляд у расфокусе. Це садисти. З моєї точки зору, це кримінал». Доренко заявив, що Запашному дозволяється так обходитися з тваринами із-за репутації унікального дресирувальника.

Крім цього, «Говорить Москва» отримала документи, що підтверджують порушення у роботі керівництва Великого цирку на проспекті Вернадського — у них зазначено, що установа відмивало бюджетні кошти, продаючи одну і ту ж циркову програму «Цирк 2.0» кілька разів одній державній установі — Росгосцирку і Великим Санкт-Петербурзькому цирку, який знаходиться в стадії ліквідації і переходить у підпорядкування Росгосцірка. Також Запашных звинуватили у привласненні державного вистави «УФО. Цирк з іншої планети», який був поставлений в 2014-му на бюджетні кошти, а з 2017-го його стали показувати під брендом «Продюсерського центру братів Запашных».

У своєму Telegram-каналі Доренко назвав ще одного можливого учасника конфлікту, пов\'язаного з Запашным, — це керівник Департаменту культури Москви Олександр Кибовский (Великий московський цирк Запахущого — підвідомча організація мерії Москви).

«У вас, Кибовский, дурнику Едік Запашний бреше Путіну про цирк du Soleil. Це ви його послали брехати, Кибовский? Сподіваєтеся відсидітися за млявими спинами обдовбаних тигрів Запахущого? Де прокуратура? Де розслідування розбазарювання державних коштів? Ви їх разом розбазарювали? Вам відкати робили? Займіть позицію, боягузливий хлопчик Кибовский. Хочете сісти з Запашным? Не хочете — тоді вистачить, сука, ховатися по кутках. Відкрито скажіть, що ваші нерозумні пацієнти повинні сісти одні, а ви з ними в зону не підете. Не покривайте злочинців-шкуродерів, Кибовский».window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Telegram / Расстрига

Непорозуміння на засіданні Ради з культури повинно було закінчитися після пояснення представників канадського цирку про те, що ніякої бази Cirque du Soleil в Росії будувати не збирається. Однак воно переросло в грандіозний скандал — просто тому, що питання з дресированими тваринами і каламутній історією навколо російських цирків вже давно потребує уваги. Новий закон про захист тварин поки слабо зачіпає цю сферу — однак у найближчі півроку ця ситуація може змінитися. І для цього Росії необхідні яскраві приклади того, що успішний цирк не зобов\'язаний експлуатувати тигрів для продажу квитків. А от у тому, що цей яскравий приклад зарубіжний, а не вітчизняний, — помилка тих, хто цирками в країні заправляє.

Ілля Кролевский



Категория: Культура

«У мене в руках було хворе, обдолбанное тварина»


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.