"Форма води": кому варто сходити, а для кого фільм просто витече крізь пальці
Опубликованно 16.05.2018 01:00
На цьому тижні до українського кінопрокату нарешті дісталася стрічка знаменитого Гільєрмо Дель Торо "Форма води". Скоріше за все, більшість українців підуть на неї саме на вихідних. І "Вісті" вирішили розібратися, кому ця фентезійна мелодрама зайде, а кому – не варто витрачати гроші. "Форма води": сюжет
The Shape of Water
США, Канада, 2017
Режисер: Гільєрмо Дель Торо (відомий за картинами "Лабіринт Фавна", "Тихоокеанський рубіж" і "Хеллбой")
У ролях: Саллі Хоукінс, Майкл Шеннон, Річард Дженкінс, Октавія Спенсер
США, 1963 рік. Розпал Карибської кризи. В надсекретній лабораторії вчені намагалися вичавити з людського мозку весь його потенціал і через деякий час їм вдалося створити незвичайне істота, яка всіляко намагалися вберегти від людських очей. Але головна героїня Еліза — німа прибиральниця цієї наукової лабораторії – випадково знаходить людину-амфібію, який може не тільки чути, але й слухати. Вона не раз ловила на собі його погляди, відчуваючи себе не такою самотньою. І коли вчені після низки дослідів над мутантів, захочуть позбавитися від нього, Еліза зробить все, щоб допомогти коханому вижити і втекти.
В український прокат вийшов "Паддінгтон 2": рецензія "Вістей"
"Жорстоке поводження з тваринами", або Чому дель Торо світить "Оскар"
Дель Торо зізнався, що "Форма води" — самий складний фільм в його кар\'єрі. Адже ми пам\'ятаємо, що у фільмографії режисера значаться такі чудові фільми, як "Лабіринт Фавна" (і, на мою скромну думку, ця картина буде все ж на порядок сильніше "Форми води"), "Хеллбой" і ряд інших.
Тільки на створення образу людини-амфібії пішов майже рік, а на те, щоб одягати костюм актора, який грав мутанта займало три години щодня.
Втім, страждання творців стрічки, скоріше всього, окупляться: критики практично одностайно пророкують фільму відразу кілька "Оскарів". Причому заслужено: у цьому фільмі важлива кожна деталь – від горезвісних яєць, які так захоплено поїдає головний герой, до того – часто головний антагоніст миє руки. Ну от серйозно! Подивіться – переконаєтеся. Незважаючи на назву, сюжет фільму не здається розмитим, мотивації героїв – ріденькими, а кінцівка – злитою.
Єдиний мінус, про який не можу промовчати – не зовсім зрозуміла закоханість головної героїні, звідки вона взялася-те, що її спонукало віддати своє серце – саме цьому монстру? Коли я дивилася картину, особисто мені згадувався наш рідний "Людина-амфібія" (хоча в останньому мені незрозуміла кінцівка: героїня Вертинській могла б і переїхати слідом за коханим на той острів, ну да ладно). Втім, на що не підеш від самотності. А кожен персонаж "Форми води" – це окрема ода самотності і тихий – німий – плач з-за нього.
Дупа Даші Астаф\'євої та стереотипи. Плюси і мінуси українських "Свінгерів"
Ще одним недоліком героїні Шеннон можна назвати брак харизми. Якщо б це було не так, тоді б не вийшло, що основним двигуном сюжету є головний лиходій – Майкл Шеннон (Зод з "Супермена"). Варто відзначити, що фільм вийшов дуже атмосферним: за костюми і декорації тут точно варто дати горезвісний "Оскар".
Стрічка вже отримала ряд престижних премій і викликала бурю захоплених відгуків у критиків на Заході. Почасти завдяки наявності у фільмі політичної сатири: показана у фільмі Холодна війна – це відсилання до нинішньої політики Трампа, якого мексиканець за походженням дель Торо відкрито не жалує (після всіх міграційних "зашморгів" нинішнього президента, будівництва Стіни на кордоні з Мексикою та іншої його "політики").
А почасти те, що західні критики фонтанують захопленими рецензіями, можна пояснити ще й тим, що дель Торо зробив головними героями свого фільму інваліда, гея та негритянку... Пардон! Чорношкіру афроамериканка. Толерантний Захід таке дуже вже любить. Якщо ви любите – вам на "Форму води" сходити варто.
Рецензія "Вістей". За гроші Держкіно "Киборгах" показали, як дурість генералів вбиває військових "Форма води": кому варто дивитися
Підіб\'ємо підсумок. Фільм, за відгуками глядачів, вийшов дивним навіть для дель Торо. Так що якщо попередні творіння режисера вам "не зайшли, то і на цей фільм витрачати гроші теж не варто.
Зате фільм точно припаде до душі любителям дивакуватих казок про кохання. Всім, хто вважає, що "монстри – теж люди" (а часом і навпаки) або хоча б готовий дати шанс себе в цьому переконати. Загалом, всім фантазерам і мрійникам, кого снігові заметілі встигли загнати в депресію – варто пірнути в цей басейн.
Лиходії з російським акцентом. Як американські мультики впливають на політику
NZZ: Як Україна завдяки війні на Донбасі вибиралася в лідери "експортерів" Сніду в ЄС
Трамп запросив американців на вечерю в свою честь, озвучені ціни на запрошення
Категория: Новости
"Форма води": кому варто сходити, а для кого фільм просто витече крізь пальці