Дякуємо за щасливе дитинство
Опубликованно 12.04.2018 00:00
У вівторок на 93-му році життя помер композитор Володимир Шаїнський. Без нього дитинство багатьох із нас було б іншим — адже саме Шаїнський написав пісні для таких мультфільмів, як «Антошка», «Крихітка Єнот» і «Чебурашка». Під його музику маленькі глядачі дізнавалися, куди пропала мама дитинча, якого кольору небо над островом Чунга-Чанга і чому вчать в школі. Головні мелодії, без яких не можна дізнатися радянську анімацію, — у добірці «».«Скатертиною, скатертиною далекий шлях стелиться»
Для серії мультфільмів про Чебурашку і крокодила Гену Шаїнський написав відразу кілька композицій: від «В Підмосков\'ї водяться лящі» до «Нехай біжать незграбно». Найбільш, напевно, відомою стала пісня «Блакитний вагон» на вірші Едуарда Успенського з епізоду «Шапокляк».«Повз білого яблука місяця»
Піснею «Хмари» закінчується мультфільм «Трям! Здрастуйте!» про Ведмедика, Їжачка і Зайця, які святкують день народження останнього і на подарованих імениннику ромашках відлітають в небо. Текст пісні, що виконується Клара Румянова, написав Сергій Козлов.«Літо круглий рік»
Пісня «Чунга-Чанга», яку в мультфільмі «Катерок» співають Аїда Ведіщева і Анатолій Горохів, малює утопічну картину диво-острова, де завжди все добре. Автора тексту, Юрія Ентіна, критикували за оспівування чужої країни (хоча такої не існує) і недостатню патріотичність, але композиція міцно увійшла у всілякі збірки кращих дитячих пісень.«Це ми не проходили, це нам не задавали»
Слова пісеньки про ледачого рудого хлопчика теж написав Ентін, і мультфільм «Антошка» — це, по суті, кліп на неї. Рідкісний випадок, коли спочатку була музика, а потім вже з\'явилася анімаційна стрічка. Сюжет увійшов до альманаху «Весела карусель», а пізніше режисер Леонід Носирєв зробив ще кілька короткометражок про Антошку.«Хай мама почує»
«Мама для мамонтенка» — один із самих сумних мультфільмів в історії дитячого кінематографу, адже справжню маму мамонтенку так і не судилося знайти — її вже немає в живих. Зате він виявляється в новій сім\'ї, і тепер про нього піклується мама-слониха. Пісенька мамонтенка, яку виконує Клара Румянова, стала гімном для дитячих будинків та притулків для сиріт: вона дає надію, що дитині все ж вдасться знайти собі сім\'ю.«Що тобі сниться?»
Пісня Шаїнського на слова Михайла Матусовського «Аврора» з однойменного лялькового мультфільму теж, в свою чергу, стала неофіційним гімном міста Ленінграда. Картина розповідає історію написання композиції — хлопчик дізнається, що пісні про крейсері не існує, і звертається за допомогою до композитора.«Ніяк не чекав він такого ось кінця»
Мелодія, з якої діти зазвичай починають вчитися грати на піаніно, звучить у мультфільмі «Пригоди Незнайки». Група дітей їде на автомобілі і наспівує «В траві сидів коник», під\'їжджаючи до будиночка з написом «Тут жевет Низнайка!». Текст написав автор «Незнайки» Микола Носов.
Категория: Культура